Kabinetsreactie op evaluaties fiscale regelingen

Kabinetsreactie op evaluaties fiscale regelingen

Gegevens

Nummer
2025/779
Publicatiedatum
15 juli 2025
Auteur
Redactie
Rubriek
Overig

Staatssecretaris Van Oostenbruggen informeert de Tweede en Eerste Kamer over de kabinetsreactie op de evaluaties van enkele fiscale regelingen.


Het lage vennootschapsbelastingtarief (Vpb) en de eenmalig verhoogde vrijstellingen in de schenkbelasting voor schenkingen aan kinderen zijn negatief geëvalueerd: het lage Vpb-tarief blijkt slechts beperkt doeltreffend en niet doelmatig, omdat het voordeel vooral bij een bredere groep bedrijven terechtkomt en slechts een klein deel van het mkb bereikt. Toch kiest het kabinet ervoor deze regeling niet aan te passen, vanwege het belang voor het vestigingsklimaat en de lasten voor bedrijven.
De eenmalig verhoogde schenkvrijstellingen zijn volgens de evaluatie niet noodzakelijk en bereiken vooral financieel sterke huishoudens. Het kabinet wil deze vrijstellingen echter behouden, zodat ouders hun kinderen financieel kunnen blijven ondersteunen.
Daarnaast wordt ingegaan op het rapport ‘Kunde, Kosten en Keuzes’ van SEO over de 30%-regeling, de extraterritoriale kostenregeling en de partiële buitenlandse belastingplicht. De aanbevelingen uit dit rapport zijn meegenomen in het Belastingplan 2025, wat onder meer heeft geleid tot aanpassingen in de expatregeling.
De vaste Kamercommissie Financiën van de Eerste Kamer heeft verzocht om een aanvullende reactie op het rapport. Deze reactie is opgenomen in de bijlage bij de brief.

Bron: MvF, 11-07-2025, ‘Afgeronde evaluaties fiscale regelingen