Einde automatische verlenging machtigingen via papieren MAU

Einde automatische verlenging machtigingen via papieren MAU

Gegevens

Nummer
2025/1169
Publicatiedatum
30 oktober 2025
Auteur
Redactie
Rubriek
Overig

Op 1 augustus 2025 heeft de Belastingdienst voor het laatst machtigingen voor Serviceberichten Aanslag massaal automatisch uitgebreid (MAU), op basis van machtigingen van het voorgaande jaar. De Belastingdienst heeft in augustus 2025 de bijbehorende brieven verstuurd.


Sinds de introductie van de doorlopende machtigingen in 2021 is het aantal machtigingsregistraties dat op deze manier wordt uitgebreid sterk afgenomen. Met deze laatste papieren MAU is een einde gekomen aan deze procedure, waarbij de Belastingdienst het initiatief neemt voor de uitbreiding.

Voorbereiding Ter voorbereiding op het volgende belastingjaar wordt aangeraden om in november 2025 een doorlopende machtiging aan te vragen. Is een doorlopende machtiging IH voor 1 december 2025 actief, dan volstaat deze machtiging ook voor VIA 2025 en Serviceberichten IH vanaf 2027. Doorlopende machtigingen kunnen daarnaast voor OB en Vpb worden aangevraagd. Wie geen doorlopende machtiging gebruikt, blijft zelf verantwoordelijk voor het jaarlijks aanvragen van machtigingen voor VIA en SBA.
Meer informatie is te vinden op:

Automatisch uitbreiden van machtigingsregistraties
Hoe registraties Serviceberichten Aanslag aanvragen?
Doorlopende machtiging per belastingmiddel

Bron: Forum voor Fiscaal Dienstverleners, 29-10-2025 ‘Einde automatische verlenging machtigingen via papieren MAU´